środa, 20 marca 2013

Rawa Blues Festival- tak wstępnie co będzie.


Heritage Blues Orchestra

Ten zespół, debiutujący w 2012 roku albumem And Still I Rise, nominowanym do GRAMMY Awards (2012) i Blues Awards w kategoriach „Najlepszy album” i „Najlepszy album tradycyjnego bluesa” (2013) wdarł się przebojem na rynek!
Założony przez muzycznego samouka wokalistę i gitarzystę Juniora Macka, tworzy wielobarwny konglomerat muzyki i osobowości, któremu wyrazistość nadają: gitarzysta i wokalista Bill Sims, Jr. i jego córka, wokalistka Chaney, saksofonista Bruno Wilhelm - wszechstronny muzyk, który zdobywał doświadczenie współpracą z przedstawicielami jazzowej awangardy i muzykami afrykańskimi oraz odkryty przez słynnego Sugar Blue, harmonijkarz Vincent Bucher. Istotny wymiar brzmieniu zespołu nadaje sekcja dęta z suzafonem. Taj Mahal powiedział o nim: „Elegancki, wspaniały i orzeźwiający!”, co powinno stanowić wystarczającą rekomendację dla ich występu.
Heritage Blues Orchestra, w pełnym składzie będzie gwiazdą tegorocznej, 33. edycji Rawa Blues Festival, 5 października 2013 w Spodku w Katowicach!


Keb' Mo' 
O jego pozycji we współczesnej historii bluesa a właściwie - afroamerykańskiej muzyki popularnej świadczą 3 nagrody GRAMMY Awards (za Just Like You, Slow Down Keep It Simple) i 5 nominacji w latach 1997-2002 do tego prestiżowego trofeum płytowego czy też tytuły „Bluesowy artysta roku” (W. C. Handy) Blues Awards.
Każdy album Keb’ Mo’ to owoc wielu miesięcy pracy nad realizacją, przetwarzaniem i doskonaleniem pomysłów. Ale jest on przede wszystkim utalentowanym artystą, który potrafi uniwersalizować elementy afroamerykańskiej muzyki ludowej, gospel, blues i r&b, tworząc z nich produkt kultury muzycznej skutecznie konkurujący z ogromną ofertą dynamicznie powstających i rozwijających się nowych trendów czarnej muzyki. Jego utwory wykonują m.in. B.B. King, Buddy Guy i Joe Cocker.
Koncertował na kilku kontynentach, także w Europie, potwierdzając swoją renomę wyjątkowego artysty nie tylko bluesowej sceny, toteż spodziewać się można, że jego występ na Rawa Blues Festival będzie niebywałą atrakcją.


The Stone FoxesMłodej kalifornijskiej rockowej i bluesrockowej krwi niezwykle rzadko mamy okazję słuchać u nas na żywo. Kwartet The Stone Foxes istnieje 8 lat i rezyduje w San Francisco. W muzycznym tyglu tego miasta, z bluesa - standardów Slima Harpo, Muddy Watersa i Willie’ego Dixona oraz rocka powstała ich muzyka, spowita intensywnymi elektrycznymi, czasem akustycznymi, gitarowymi brzmieniami. Trzeci album Small Fire wydany w tym roku, ukazuje jego najnowszy intrygujący wizerunek, który muzycy gotowi są zawsze rozwijać najpełniej na scenie, w bezpośrednim kontakcie z publicznością.
The Stone Foxes będzie gwiazdą tegorocznej, 33. edycji Rawa Blues Festival, która odbędzie się w sobotę, 5 października w katowickim Spodku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz